Kalp Yogası İle Uzun Bir Yaşam

Bypass ameliyatı geçirenlerin sağlıklı bir yaşam sürmeleri Memorial Hastanesi’nde düzenlenen Kalp Yogası ile mümkün.

Yoga, 5000 yıldır uygulanmaktadır ve tüm dünyada Tamamlayıcı Tıp kavramı içinde klasik tıbbın yanında hak ettiği yeri almaya başlamıştır. Koroner bypass ameliyatından sonra hastalarımıza, normal yaşamlarına geçmelerindeki zorluklar, yaşamlarını ve verimliliklerini etkileyen depresyon belirtileri ile mücadele ederek yardım edebilmek, onların yaşamlarını disipline edebilmek ve davranış şekillerini yumuşatabilmek isteği bizi kalp yogası ile tanıştırdı. Kalp yogası programına katılan hastalarımızın kan yağlarının, kan şekerlerinin daha kolay kontrol altına alındığını, daha az tansiyon ve ritim düzenleyici ilaç gereksinimleri olduğunu gözlemliyoruz. Hastalarımız açısından en önemli değerler olan yaşama yeniden sarılma, sosyal hayata uyum ve gereksiz stresten uzaklaşma yönünden mükemmel sonuçlar elde ettik.

PROGRAM

Ameliyattan bir ay sonra başlayan kalp yogası programı haftada 2 gün, 1’er saat olarak uygulanmaktadır. Üç ay devam eden programda, yoganın temel prensipleri öğretilmekte ve hasta isterse çalışmalarına başka bir yoga kulübünde devam edebilmektedir. Bu program koroner bypass ameliyatı olmuş hastaların kan basınçlarının ve nabız sayılarının düşürülmesini hedeflemiştir.

Program: 40 dk yoga duruşları, 20 dk derin gevşeme olarak hazırlanmıştır. Ayrıca yoganın yaşam felsefesi ve sağlıklı beslenme gibi özel konularda da seminerler düzenlenecektir.

Memorial Hastanesi Kalp Yogası programı; Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez yönetiminde Yoga Uzmanı Dr. Neslihan İskit tarafından yapılan Memorial Hastanesi Konferans Salonu’nda, her Salı ve Cuma günleri gerçekleştiriliyor. Kalp hastalarının sağlıklı bir hayat sürmeleri için devam edecek olan kursa katılım ücretsizdir.

Program:

Her Salı ve Cuma 

19.00-20.00

Memorial Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve kayıt için : 444 7 888